זה קריטי בפסח! למה חייבים להיזהר יותר עם מזונות אולטרה-מעובדים

אכילה לפי האינטואיציה – לא בשביל כולם.

בחלק מתוכניות הדיאטה ותוכניות לטיפול באכילה רגשית מנסים לפתח אצל המשתתפות "אכילה אינטואיטיבית". הכוונה היא לפתח את היכולת להקשיב ולציית לקול פנימי שמשדר "אכלתי מספיק, עכשיו די". כעקרון, זאת תכונה שאמורה להיות אצל כל אחד באופן טבעי, אלא שאנשים עם השמנת יתר יכולים לאבד את היכולת הזאת. זה לא קורה בגלל אופי חלש וגם לא בגלל בעיה במשמעת עצמית. אנשים רבים עם השמנת יתר יכולים להיות חכמים, מוכשרים, ומפגינים משמעת עצמית מעולה בתחומים רבים בחייהם חוץ מהאוכל. גם לא הגיוני שבערך 30% מהאוכלוסייה סובל מרצון להרס עצמי. כנראה שאנחנו מפספסים משהו בהבנה מדוע כל כך הרבה אנשים איבדו את האינטואיציה הטבעית לאכול במידה.

מה שרבים לא יודעים הוא שכאשר יש הרבה רקמת שומן בגוף, ובמיוחד אם הוא מלווה בתנגודת אינסולין (מצב שנקרא טרום-סוכרת), המסרים של רעב, שובע ותאבון העוברים בין הקיבה למוח משתבשים. במקרה כזה עצם ההשמנה גורם לבן אדם להרגיש רעב כל הזמן, ולא לשבוע. זהו תהליך פיזיולוגי שקורה בגוף ובמוח ולא קשור לכוח רצון. במצב כזה קשה מאוד לשמור על דיאטה דלת קלוריות כי מרגישים רעב נוראי ובסוף נשברים ונופלים למה שאני קורית "תסמונת אם כבר אז כבר". רבים לא מצליחים לשבור את מעגל הקסמים הזה ללא עזרה מקצועית.

בנוסף, ישנם אנשים שרגישים לגירוי הממכר של מתוקים, בצקים, ומזונות היפר-מעובדים. אני כזאת. מאז ומתמיד רציתי הרבה ממתקים, ומה שהיה לא הספיק לי, ועם הזמן השמנתי. במשך שנים האמנתי שאני כישלון בגלל שאני מצליחה לפתח את האינטואיציה מתי להפסיק לאכול ולרסן את עצמי.

מאז, למדתי מהמומחים המובילים בעולם על האופי הממכר של הסוכר והשפעתו על המוח. למדתי איך גירויים בסביבה שלנו ומאכלים מסוימים פועלים עלינו בצורה מכוונת כדי לבטל את אותם מסרים פנימיים שהגיע הזמן להפסיק לאכול. מסתבר שישנם אנשים אשר אותם מאכלים וגירויים משפיעים יותר, ומביא אותם לאיבוד שליטה עד שזה פוגע להם בבריאות והאיכות החיים.

ישנם אנשים שהאכילה האינטואיטיבית אינה עובדת בצורה תקינה – המנגנון התקלקל. יש כאלו שבמזון בריא וטבעי הוא עובד בצורה תקינה, אבל כאשר מדובר על מאכלים כמו ממתקים, מאפים ומזונות מעובדים שהם גם היפר-טעימים, האינטואיציה שלהם להגיד די אינה קיימת, ועושים להם עוול כאשר מצפים מהם לפעול על סמך מנגנון שאצלם לא עובד. ישנם אנשים שצריכים כלים אחרים ל"אכילה נבונה" שלא מבוססים על האינטואיציה העצמית. ידיעה זו שיחררה אותי ואת הלקוחות שלי למצוא פתרון יעיל מבלי להרגיש לא בסדר בגלל שלא יודעים לעשות סטופ לבד.

על זה מבוסס הרעיון של גמילה מסוכר וקמח. כאשר הגבולות ניתנים בבירור ומבחוץ, בניגוד למה שחושבים זה נהיה קל להגיד לא. אם זאת לא אופציה, זאת לא בעיה, כך המוח שלנו עובד וכך נהיה קל יותר. זה נשמע הפוך על הפוך אבל אלו שמנסים מגלים את האמת, שקל יותר להימנע לחלוטין מאשר להיאבק באכילה במידה שפשוט לא עובדת.

באהבה,

ציפי

הסיפור שלי

כן, אני מבינה איך זה כי הייתי שם. אני אחות מוסמכת וידעתי מה לאכול כדי להיות בריאה, ובכל זאת המשכתי לזלול ולהשמין. מאז ומתמיד אהבתי מתוקים אבל מתישהו איבדתי כל יכולת לשלוט בכמויות והרגשתי שהאוכל השתלט על החיים שלי במקום ההיפך. התביישתי בזה נורא. עד שהבנתי מה הבעיה האמיתית שלי– הייתי מכורה לאוכל ובמיוחד לסוכרים...

"שיטת יעד"

"שיטת יעד" פותחה ע"י ציפי ליבנה, אחות מוסמכת ובעלת הסמכה בינלאומית מטעם האיגוד האירופאי כיועצת להתמכרות לאוכל. השיטה מבוססת על מדעי המוח, המחקרים בתחום ההתמכרות לאוכל ושיטות טיפול המקובלות בעולם. ב"שיטת יעד" ישנם שלושה שלבים שיעזרו לכם להיגמל מסוכר ומאכלים ממכרים אחרים. י.ע.ד. הם ראשי התיבות לשלושת השלבים...

סדנאות ושירותים

אכילה ממכרת אינה בעיה של כח רצון וגם לא של "בחירות לא נכונות", אלא בעיה ביוכימית אשר משפיעה על הגוף ועל המוח.
בסדנאות הקבוצתיות, בתכניות הליווי האישי והזוגי, בקורס הדיגיטלי, וגם בהרצאות אני מגלה מהם התהליכים שגורמים לרבים מאתנו לאכול בצורה מזיקה, למרות שאנו רוצים אחרת ומודעים לתוצאות.
בתוכנית שלי אפשר להגיע לפתרון לטווח הארוך בגלל שאנחנו עובדים על הבעיה מהמקור שלה.
ההרשמה כמעט הושלמה

לאן לשלוח לך את הקישור להדרכה?

🔒 הפרטים שלך בטוחים איתנו
לעולם לא אמסור את המייל שלך לגוף שלישי או אתן לאחר לעשות בה שימוש

עבור: 

מאת: ציפי ליבנה, אחות ויועצת מוסמכת להתמכרות לאוכל. 

הנידון: הצעת סילבוס לסדנת הרגלי אכילה ואורח חיים בריאים

מטרת הסדנה: לעזור לעובדים לרכוש ידע וכלים חדשים ומעשיים לשיפור משמעותי של הרגלי האכילה על ידי שינוי תפיסה והתנהגויות שהם מעבר להורדת קלוריות והגברת פעילות גופנית. 

סדנה זו תוביל את המשתתפים ל:

  • ירידה במשקל בלי דיאטות כאסח. 
  • שיפור בבריאות הכללית ותחושה אנרגטית יותר במשך היום.
  • טיפול ללא תרופות בגורמים לבעיות כמו סוכרת, יתר לחץ דם, שומנים בדם וכבד שומני. 
  • שחרור מהמאבק בהרגלי אכילה לא בריאים.
  • שיפור משמעותי באיכות החיים ובדימוי העצמי.

אורך כל פגישה: 45 דקות + 15 דקות שאלות ודיון (הפגישות בדרך כלל אינטראקטיביות)

פגישה 1: הקדמה: 

  • לחשוב אחרת על אורח חיים בריא: מדוע לאנשים קשה כל כך לשמור על הרגלי אכילה בריאים למרות שהם יודעים מה לעשות. 
  • מה יהיה בקורס ומהן המטרות

     

פגישה 2: מדוע ההשמנה ומחלת הסוכרת הפכו למגפה. הסבר איך זה קורה שאנשים אינטליגנטיים יכולים לעשות בחירות הכי לא חכמות באוכל. 

פגישה 3: מהי "תסמונת מטבולית" הסבר עבור אנשים שלא מתמצאים ברפואה מה הכוונה כשואמרים תסמונת מטבולית, תסמונת שרוב האוכלוסייה הבוגרת סובלת ממנה. 

פגישה 4: מה בדיקות הדם מספרים לכם: הסבר פשוט ומממצא עבור לאנשים ללא רקע רפואי מהן בדיקות הדם החשובות יותר וחשובות פחות שמצביעות על הבריאות. 

פגישה 5: להגדיר מחדש מהי "תזונה נכונה" : המשתתפים ילמדו מהם ההדגשים הקריטיים בהרגלי אכילה בריאה שהם מעבר לקלוריות ופעילות גופנית. 

פגישה 6: איך לקרוא תווית מזון: איך לבחון אם מוצר בריא או לא ולדעת מתי חברות המזון מנסות לעבוד עליכם. 

פגישה 7: לאכול בתבונה באירועים מיוחדים:המשתתפים יקבלו ארגז כלים שלם  איך גם להנות במסיבות, חופשות ונסיעות לחו"ל וגם לאכול בריא ולשמור על המשקל. 

פגישה 8: סביבה תזונתית בטוחה: מה ניתן לעשות כדי לייצר סביבה תזונתית בטוחה ובריאה יותר בבית ובעבודה בלי להפוך עולמות. וסיכום

אפשרות: לעוד 2 פגישות: 

פגישה 9: אכילה רגשית: ההשפעה של הרגשות על האוכל והשפעת האוכל על הרגשות. 

פגישה 10: פגישה חווייתית: ארוחה בסגנון מיינדפולנס (קשיבות), חוויית אכילה מונחית ומיוחדת במינה. 

אשמח להיות איתכם בקשר ולהביא הצעת מחיר לסדנה ייחודית זו שיכולה לתרום רבות לרווחת העובדים. 

בברכה, ציפי 

דילוג לתוכן