צריך פשוט לאכול את הכל במידה– נכון או לא נכון?

צריך פשוט לאכול את הכל במידה– נכון או לא נכון?

שטויות.

"צריך לאכול הכל במידה"  זה השקר הגדול ביותר של ימינו. מי שרוצה שנאמין בו יותר מכולם היא תעשיית המזון. מי קובע מהי מידה ושל מה? העיניים שלכם? הבטן? המחשבה? הדיאטן או הרופאה? אוסם?

קיימים דברים שאין צורך לצרוך אותם בשום מידה, לדוגמא, סיגריות. יש אנשים שמעשנים מעט כך שהצריכה לא מזיקה להם. אין שום חובה לצרוך אלכוהול במידה, גם אם נחמד להרים כוסית פה ושם.

לא חייבים לצרוך מאכלים ושתיה מתועשים שמלאים בסוכרים, קמחים, שמן ומלח, בשום מידה. הם מזיקים לבריאות. יש מחקרים האומרים שהם ממכרים אפילו יותר מסיגריות. המידה הנכונה של צריכת כל שתיה מתוקה, כולל מיצים טבעיים, היא אפס. נכון, יש אנשים שבאופן טבעי ואינטואיטיבי מסוגלים להגביל את עצמם כך שלא נגרם להם נזק. לפי הסטטיסטיקות, מדובר על פחות ממחצית האוכלוסיה.

הרבה אנשים, כולל ילדים, אוכלים היום מאכלים מזיקים, ללא כל מידתיות. עובדה - הרבה אנשים סובלים ממיני מצבים שאפשר למנוע ואפילו לרפא בתזונה נכונה, מעששת בשיניים, השמנה ועד לסוכרת. היום מדברים גם על מחלות סרטן ואלצהיימר שמושפעות מהדרך בה אנו אוכלים. לכל שיטות התזונה הבריאה יש המלצה אחת משותפת – להפסיק לצרוך מאכלים מתועשים עתירי סוכרים ופחמימות פשוטות. אנחנו מתים על המתוק.

יש כאלו שמוצאים את עצמם אוכלים במידה, ועוד מידה ועוד מידה. יש כאלו שמנסים שוב ושוב לאכול במידה ולא מצליחים. אם אתם כאלו, ייתכן שהגיע הזמן לנסות מידה חדשה – מידה אפס. מסתבר שלעתים קרובות יותר קל להמנע לחלוטין מאשר לאכול קצת ולעצור.

יש כאלו שצריכים ורוצים להפסיק לגמרי, כי כבר הבינו שאין להם יכולת לשלוט או להגביל כמויות, ולא מצליחים לעשות זאת בכוחות עצמם. לאלו יש לי מסר אחד: תבקשו עזרה. הבריאות שלכם שווה את זה.

באהבה,

ציפי

הסיפור שלי

כן, אני מבינה איך זה כי הייתי שם. אני אחות מוסמכת וידעתי מה לאכול כדי להיות בריאה, ובכל זאת המשכתי לזלול ולהשמין. מאז ומתמיד אהבתי מתוקים אבל מתישהו איבדתי כל יכולת לשלוט בכמויות והרגשתי שהאוכל השתלט על החיים שלי במקום ההיפך. התביישתי בזה נורא. עד שהבנתי מה הבעיה האמיתית שלי– הייתי מכורה לאוכל ובמיוחד לסוכרים...

"שיטת יעד"

"שיטת יעד" פותחה ע"י ציפי ליבנה, אחות מוסמכת ובעלת הסמכה בינלאומית מטעם האיגוד האירופאי כיועצת להתמכרות לאוכל. השיטה מבוססת על מדעי המוח, המחקרים בתחום ההתמכרות לאוכל ושיטות טיפול המקובלות בעולם. ב"שיטת יעד" ישנם שלושה שלבים שיעזרו לכם להיגמל מסוכר ומאכלים ממכרים אחרים. י.ע.ד. הם ראשי התיבות לשלושת השלבים...

סדנאות ושירותים

אכילה ממכרת אינה בעיה של כח רצון וגם לא של "בחירות לא נכונות", אלא בעיה ביוכימית אשר משפיעה על הגוף ועל המוח.
בסדנאות הקבוצתיות, בתכניות הליווי האישי והזוגי, בקורס הדיגיטלי, וגם בהרצאות אני מגלה מהם התהליכים שגורמים לרבים מאתנו לאכול בצורה מזיקה, למרות שאנו רוצים אחרת ומודעים לתוצאות.
בתוכנית שלי אפשר להגיע לפתרון לטווח הארוך בגלל שאנחנו עובדים על הבעיה מהמקור שלה.
ההרשמה כמעט הושלמה

לאן לשלוח לך את הקישור להדרכה?

🔒 הפרטים שלך בטוחים איתנו
לעולם לא אמסור את המייל שלך לגוף שלישי או אתן לאחר לעשות בה שימוש

עבור: 

מאת: ציפי ליבנה, אחות ויועצת מוסמכת להתמכרות לאוכל. 

הנידון: הצעת סילבוס לסדנת הרגלי אכילה ואורח חיים בריאים

מטרת הסדנה: לעזור לעובדים לרכוש ידע וכלים חדשים ומעשיים לשיפור משמעותי של הרגלי האכילה על ידי שינוי תפיסה והתנהגויות שהם מעבר להורדת קלוריות והגברת פעילות גופנית. 

סדנה זו תוביל את המשתתפים ל:

  • ירידה במשקל בלי דיאטות כאסח. 
  • שיפור בבריאות הכללית ותחושה אנרגטית יותר במשך היום.
  • טיפול ללא תרופות בגורמים לבעיות כמו סוכרת, יתר לחץ דם, שומנים בדם וכבד שומני. 
  • שחרור מהמאבק בהרגלי אכילה לא בריאים.
  • שיפור משמעותי באיכות החיים ובדימוי העצמי.

אורך כל פגישה: 45 דקות + 15 דקות שאלות ודיון (הפגישות בדרך כלל אינטראקטיביות)

פגישה 1: הקדמה: 

  • לחשוב אחרת על אורח חיים בריא: מדוע לאנשים קשה כל כך לשמור על הרגלי אכילה בריאים למרות שהם יודעים מה לעשות. 
  • מה יהיה בקורס ומהן המטרות

     

פגישה 2: מדוע ההשמנה ומחלת הסוכרת הפכו למגפה. הסבר איך זה קורה שאנשים אינטליגנטיים יכולים לעשות בחירות הכי לא חכמות באוכל. 

פגישה 3: מהי "תסמונת מטבולית" הסבר עבור אנשים שלא מתמצאים ברפואה מה הכוונה כשואמרים תסמונת מטבולית, תסמונת שרוב האוכלוסייה הבוגרת סובלת ממנה. 

פגישה 4: מה בדיקות הדם מספרים לכם: הסבר פשוט ומממצא עבור לאנשים ללא רקע רפואי מהן בדיקות הדם החשובות יותר וחשובות פחות שמצביעות על הבריאות. 

פגישה 5: להגדיר מחדש מהי "תזונה נכונה" : המשתתפים ילמדו מהם ההדגשים הקריטיים בהרגלי אכילה בריאה שהם מעבר לקלוריות ופעילות גופנית. 

פגישה 6: איך לקרוא תווית מזון: איך לבחון אם מוצר בריא או לא ולדעת מתי חברות המזון מנסות לעבוד עליכם. 

פגישה 7: לאכול בתבונה באירועים מיוחדים:המשתתפים יקבלו ארגז כלים שלם  איך גם להנות במסיבות, חופשות ונסיעות לחו"ל וגם לאכול בריא ולשמור על המשקל. 

פגישה 8: סביבה תזונתית בטוחה: מה ניתן לעשות כדי לייצר סביבה תזונתית בטוחה ובריאה יותר בבית ובעבודה בלי להפוך עולמות. וסיכום

אפשרות: לעוד 2 פגישות: 

פגישה 9: אכילה רגשית: ההשפעה של הרגשות על האוכל והשפעת האוכל על הרגשות. 

פגישה 10: פגישה חווייתית: ארוחה בסגנון מיינדפולנס (קשיבות), חוויית אכילה מונחית ומיוחדת במינה. 

אשמח להיות איתכם בקשר ולהביא הצעת מחיר לסדנה ייחודית זו שיכולה לתרום רבות לרווחת העובדים. 

בברכה, ציפי 

דילוג לתוכן