מה היא "שיטת יעד"?

מה היא "שיטת יעד"?

שיטת יעד פותחה ע"י ציפי ליבנה, אחות מוסמכת בעלת הסמכה בינלאומית מטעם האיגוד האירופאי כיועצת להתמכרות לאוכל. היא מבוססת על מדעי המוח, המחקרים בתחום ההתמכרות לאוכל ושיטות טיפול המקובלות בעולם. בשיטת היעד ישנם שלושה שלבים שיעזרו לכם להיגמל מסוכרים, קמחים, ומאכלים ממכרים אחרים.

אפשר להגיע ליעד ולחיות במשקל בריא ובראש חופשי.  יעד הם ראשי תיבות לשלושת השלבים: ידע, עמודי תווך, ודפוסי חשיבה ופעולה.

הלקוחות שלי יורדים במשקל דווקא בגלל שהרזיה היא משנית למטרה העיקרית של חיי חופש באוכל. בשיטה הזו לא רעבים. הלקוחות שלי מרגישים מסופקים עם הרבה אוכל בריא ומזין.

שיטת יעד היא דרך לחיות את כל החיים בגוף במידה הנכונה ובראש נקי מהמחשבות האין-סופיות סביב הרגלי אכילה, דיאטות, ומשקל.

ניתן לעבור תהליך דרך סדנאות קבוצתיות שנערכות בזום דרך האינטרנט, בליווי אישי פרטני בזום או בקליניקה במצפה נטופה, או בתהליך פרטי זוגי ייחודי עם בן/בת הזוג , וגם בקורס דיגיטלי.

1
ידע
זהו השלב שבו אנחנו נבנה את היסודות ונתייחס לאוכל בצורה אחרת ממה שאנחנו רגילות. נענה על שאלות כמו- מה זה התמכרות לסוכר? איך מאכלים עתירי סוכר וקמח פועלים על המוח והגוף? ועוד
2
עמודי התווך
תקבלי סט של 4 כללים שישמרו עליך מאכילה ממכרת אם תשמרי עליהם. בין היתר תביני מה הם המאכלים שהוכחו מעבר לכל ספק שהם ממכרים. תעברי תהליך גמילה בליווי מקצועי צמוד שלי ותקבלי תוכנית אכילה שלא נשארים איתה רעבים אף פעם.
3
דפוסי חשיבה ופעולה
אחרי שהבנת מה זה סוכר וקמח ולמה הם לא טובים לך, ועל אילו כללים את צריכה לשמור, בשלב הזה תקבלי כלים איך להמשיך בדרך הזו ולשמר אותה למשך כל החיים. תביני אילו פעולות יעזרו לך לשמור על דרך החיים החדשה ואיך לבנות מערכת תומכת כדי שתעזור לך ותהיה למשענת בזמנים קשים.
4
היעד!
לחיות במשקל בריא ובראש חופשי מהמחשבות האין-סופיות סביב האוכל והמשקל.

רוצה שנדבר?

הסיפור שלי

כן, אני מבינה איך זה כי הייתי שם. אני אחות מוסמכת וידעתי מה לאכול כדי להיות בריאה, ובכל זאת המשכתי לזלול ולהשמין. מאז ומתמיד אהבתי מתוקים אבל מתישהו איבדתי כל יכולת לשלוט בכמויות והרגשתי שהאוכל השתלט על החיים שלי במקום ההיפך. התביישתי בזה נורא. עד שהבנתי מה הבעיה האמיתית שלי– הייתי מכורה לאוכל ובמיוחד לסוכרים...

סדנאות ושירותים

אכילה ממכרת אינה בעיה של כח רצון וגם לא של "בחירות לא נכונות", אלא בעיה ביוכימית אשר משפיעה על הגוף ועל המוח.
בסדנאות הקבוצתיות, בתכניות הליווי האישי והזוגי, בקורס הדיגיטלי, וגם בהרצאות אני מגלה מהם התהליכים שגורמים לרבים מאתנו לאכול בצורה מזיקה, למרות שאנו רוצים אחרת ומודעים לתוצאות.
בתוכנית שלי אפשר להגיע לפתרון לטווח הארוך בגלל שאנחנו עובדים על הבעיה מהמקור שלה.